Skóra naszej twarzyZabiegi

Jak często wykonywać peeling?

Jak często wykonywać peeling?

Peeling to technika, która pomaga wyeliminować martwe komórki, które gromadzą się na naszej skórze. Częstotliwość wykonywania peelingu zależy jednak od celu, jaki chcez sosiągnąć dzięki zabiegowi, a także od metody, jaką stosujesz do oczyszczania skóry. Oprócz peelingów domowych, można również wykonać peeling chemiczny, który pomoże uzyskać bardziej profesjonalny efekt.

Peeling domowy

Osoby, które zazwyczaj wykonują peeling w domu, mogą to robić za pomocą kosmetyków lub domowych środków złuszczających. Wskazane jest, aby nie przesadzać ze złuszczaniem skóry, aby zachować naturalną ochronę, jaką posiada nasza skóra, dlatego zaleca się, aby domowe peelingi były wykonywane w zależności od rodzaju posiadanej skóry.

Prawdą jest jednak, że istnieją kosmetyki przygotowane do codziennego złuszczania, tego typu produkt jest przygotowany tak, aby nie atakować agresywnie skóry i jest przeznaczony do codziennego stosowania. Jeśli masz tego typu złuszczacz, możesz codziennie robić domowy peeling.

Peeling, to ważny krok w pielęgnacji skóry, częstotliwość wykonywania domowego peelingu zależy od rodzaju posiadanej skóry, ale ogólne zalecenia to:

  • Jeśli masz tłustą skórę, używaj peelingu raz lub dwa razy w tygodniu.
  • Jeśli masz skórę normalną lub mieszaną, używaj go raz w tygodniu.
  • Jeśli masz suchą lub wrażliwą skórę używaj peelingu raz na 2 tygodnie.

Peeling chemiczny

Peelingi chemiczne to profesjonalne peelingi, które wykonuje się, gdy pacjent potrzebuje bardziej konkretnego i głębszego zabiegu. Istnieją 3 rodzaje peelingów chemicznych, które zależą od głębokości zabiegu kosmetycznego:

Peeling powierzchowny: to ten, który zamyka pory i łagodzi blizny spowodowane trądzikiem lub zmarszczkami.
Peeling średni: stosowany w przypadku chęci naprawy starzenia się skóry poprzez działanie na najdrobniejsze lub średnio głębokie zmarszczki. Stosuje się go również w leczeniu plam posłonecznych.
Głęboki peeling: jest stosowany w celu złagodzenia głębokich zmarszczek na skórze, a także w celu zmniejszenia obecności plam słonecznych, które były na twarzy przez dłuższy czas. Efekty tego peelingu są spektakularne ze względu na głębokość oczyszczenia, któremu poddawana jest skóra.

Aby określić, jak często stosować peeling chemiczny, odpowiedź będzie się różnić w zależności od rodzaju peelingu, który stosujesz i celu, który chcesz osiągnąć za pomocą zabiegu. Przykładowo, jeśli tym, czego szukasz, jest większa świetlistość twarzy, powinnaś przeprowadzać cotygodniowe sesje.