Skóra naszej twarzy

Jak pozbyć się zatkanych porów?

Jak pozbyć się zatkanych porów?

Przy codziennym stosowaniu makijażu, pocie, cząsteczkach brudu i sebum, nic dziwnego, że wiele z nas od czasu do czasu zmaga się z zablokowanymi lub zatkanymi porami.

Na szczęście ten bardzo powszechny problem ma proste i doskonałe rozwiązanie. Dzięki tym szybkim i łatwym poradom, możesz z łatwością odblokować pory i pozbyć się zaskórników.

 Co powoduje zatkane pory na twarzy?

Wszędzie na ciele, gdzie znajdują się włosy (nawet te drobne lub niewidoczne), znajdują się również pory: maleńkie otwory, które pomagają skórze uwalniać sebum, które w naturalny sposób utrzymuje naszą skórę miękką i nawilżoną.

Ale pory mogą się zatkać. Suche lub martwe komórki skóry, nadmiar sebum, makijaż, pot i brud są częstymi przyczynami, ale sytuacja się pogarsza, jeśli jesteś pod wpływem stresu lub dlatego, że niektórzy z nas mają naturalnie większe pory (jeden z genetycznych darów natury). Gdy pory są zatkane, zaczynają pojawiać się zaskórniki i pryszcze.

Jak więc pozbyć się zatkanych porów? Przyjrzyjmy się.

 1.  Dokładnie myj twarz

Myj twarz dwa razy dziennie ciepłą wodą, a następnie spryskaj ją zimną wodą, aby zamknąć pory przed nałożeniem makijażu lub kremu nawilżającego.

2. Używaj właściwych produktów

Ciągle pojawiają się nowe produkty odblokowujące pory, ale jest kilka składników, które zawsze polecają eksperci ze wszystkich środowisk:

  • Węgiel aktywny. Po prostu wyciąga i wchłania nadmiar sebum i zanieczyszczeń.
  • Kwas salicylowy. Głęboko wnika, rozpuszcza sebum i zmniejsza stany zapalne.
  • Olejek bielenda blue matcha. 

3. Złuszczanie

Złuszczanie może pomóc złuszczać martwe komórki skóry i wyeliminować inne przyczyny zatkanych porów. Możesz użyć specjalnej szczotki złuszczającej. Ewentualnie wybierz delikatny środek złuszczający. Zaczynając od środka na zewnątrz, rozcieraj peeling po twarzy delikatnymi, okrężnymi ruchami. Niezależnie od tego, którą metodę zastosujesz, pamiętaj, aby złuszczać skórę raz lub dwa razy w tygodniu.

4. Oczyszczanie parą wodną

Prosty domowy środek, który według niektórych jest najlepszym sposobem na odblokowanie porów. Najpierw dokładnie umyj twarz, aby usunąć makijaż i zanieczyszczenia. Następnie wlej do garnka (ostrożnie) wrzącą wodę i trzymaj nad nią twarz, z ręcznikiem nad głową. Jeśli lubisz, możesz dodać do wody olejki eteryczne (osoby ze skłonnością do trądziku używają dużo drzewa herbacianego) lub kojące napary, aby wzmocnić doznania i uczynić je przyjemniejszymi.  Siedź w tej pozycji przez pięć do 10 minut, podczas gdy para otwiera i oczyszcza pory. Następnie ochlap twarz zimną wodą, aby je zamknąć. Przed nałożeniem kremu nawilżającego osusz skórę miękkim, czystym ręcznikiem.