Zabiegi

Usuwanie tatuażu bezpieczne dla skóry

Usuwanie tatuażu bezpieczne dla skóry

Niegdyś usuwanie tatuażu wymagało zastosowania inwazyjnych technik, które pozostawiały blizny lub ślady na całe życie. Dziś, na szczęście sytuacja jest zupełnie inna. Możliwe jest aby usunąć tatuaże bez ranienia skóry, dzięki technikom laserowym specjalizującym się w tej dziedzinie. Oczywiście ważne jest, aby korzystać z usług ekspertów w tej dziedzinie i pamiętać, że jest to proces, który zajmuje trochę czasu.

Często spotyka się osoby, które z powodów osobistych lub zawodowych decydują się na usunięcie tatuażu, który został wykonany dawno temu. Na szczęście, z techniką laserową jest możliwe, aby usunąć je bez trudności lub niewielkiego ryzyka, chociaż w zależności od rodzaju tatuażu i tuszu, który został użyty, proces może być mniej lub bardziej pracochłonny.

Jak w każdym procesie laserowym, istnieje małe ryzyko, choć jest to minimalne, więc trzeba podjąć środki ostrożności i wybrać tylko najlepszych ekspertów. Po sesji laserowej w obszarze poddanym zabiegowi może wystąpić znaczny stan zapalny. Dlatego w tym artykule chcemy zostawić kilka wskazówek, które pomogą ludziom, którzy przechodzą ten proces.

Należy pamiętać, że liczba sesji i potrzebnych dawek lasera zależy od rodzaju użytego tuszu i wielkości tatuażu. Jednak nawet w przypadku najbardziej wyszukanych tatuaży ryzyko jest minimalne. Wystarczy stosować się do zaleceń specjalistów, aby zminimalizować skutki uboczne.

Niektóre z porad, które możemy podkreślić są następujące:

Znajdź dermatologa w twojej okolicy

Nie usuwaj strupka, który pojawia się przedwcześnie: W leczonym obszarze pojawi się rodzaj siniaka, który z upływem czasu przekształci się w strupek. Ważne jest, aby nie usuwać tego strupa przed czasem, ponieważ istnieje ryzyko infekcji.

Używaj kremu antyseptycznego: Ważne jest, aby stosować specjalny krem zalecony przez pracownika służby zdrowia przez co najmniej tydzień.

Nie wystawiaj się na działanie słońca: Ważne jest, aby nie wystawiać się na działanie słońca w ciągu miesiąca po usunięciu tatuażu, ponieważ promienie słoneczne mogą uszkodzić dotknięty obszar.

Nie używaj agresywnych produktów: Podczas kąpieli pod prysznicem lub nakładania kremu, zalecamy produkty o neutralnym PH, które nie są inwazyjne dla skóry.

Unikaj grzejników, gorącej wody i wszelkich źródeł intensywnego ciepła. W ciągu dwóch tygodni po zabiegu należy unikać przebywania w pobliżu miejsc lub narzędzi, które wytwarzają dużo ciepła.